Turistické trasy

turisticka-mapa

Humpolecké Hadiny

Penzion Fontána se nachází v blízkosti dvou rybníků nazývaných Hadina. Cesta k nim zabere přibližně pět minut chůze. Jedná se o krátkou příjemnou procházku, kterou si dále můžete prodloužit k Dusilovskému rybníku a školnímu statku, případně až k zřícenině hradu Orlík.

 


Školní statek

Příjemnou procházkou od penzionu můžete dojít až ke školnímu statku v Humpolci. Můžete navštívit areál a prohlédnout si zde kromě hospodářských zvířat a koní také ne úplně obvyklá zvířata v těchto krajích. Celý areál je volně přístupný veřejnosti a otevřený po celý den, v pracovní dny i o víkendech.

V okolí statku se nachází rybníky a příjemný lesopark, kterým se můžete vydat na hrad Orlík buď po modré turistické značce nebo po naučné stezce Březina.

 


Hrad Orlík

Zřícenina hradu Orlík se nachází zhruba 3 km od našeho penzionu. Vydat se k ní můžete přes hadinské rybníky a školní statek nebo přes Horní náměstí po naučné stezce Březina. Cestou můžete navštívit také židovský hřbitov, kolem kterého naučná stezka vede, a který patří mezi Humpolecké památky.
Středověký hrad Orlík můžete navštívit v kterémkoliv období, avšak v letních měsících se zde pořádají nejrůznější akce.

 


Naučná stezka Březina

Nenáročná okružní stezka měřící zhruba 10 km vás provede krásnými lesy v blízkém okolí Humpolce. Na stezku se můžete napojit již na Horním náměstí. Stezka vede kolem židovského hřbitova, hradu Orlík a nabízí cestou celou řadu zajímavostí ze světa přírody.

 


Světlický Dvůr

Chcete-li si dopřát příjemnou procházku, můžete se od penzionu Fontána napojit na červenou turistickou trasu a vydat se do vesničky Světlický dvůr. Z té potom můžete pokračovat do Světlice a zpět po Lužické ulici k penzionu. Trasa je dlouhá asi 5 km.

 


Proseč – Melechov

Trasu po červené značně využijí zejména cykloturisté. Přes Světlický dvůr můžete pokračovat po značce dál do Proseče, kde stojí za navštívení zřícenina tvrze. Stezkou se dostane až k přírodnímu parku Melechov, kde se dál můžete napojovat na další turistické trasy.